Przegląd tygodnia z 25.12.2022 w Szczekocinach. Najważniejsze wydarzenia od 18.12 do 24.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Szczekocin nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Szczekocin nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Szczekocin, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.12 a 24.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Cudowne KARTKI na BOŻE NARODZENIE 2022! Z życzeniami za darmo - są śmieszne, religijne, wierszyki... Pobierz i wyślij 24.12.2022”?

Przegląd tygodnia: Szczekociny, 25.12.2022. 18.12 - 24.12.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Cudowne KARTKI na BOŻE NARODZENIE 2022! Z życzeniami za darmo - są śmieszne, religijne, wierszyki... Pobierz i wyślij 24.12.2022

Najpiękniejsze KARTKI na święta BOŻEGO NARODZENIA 2022! Koniecznie wyślij je swoim najbliższym! Większość z nas jest pewnie jeszcze w ferworze przygotowań - kupujemy ostatnie prezenty, stroimy choinkę, wyruszamy na miasto w poszukiwaniu karpia... pamiętajmy jednak o kartkach na święta BOŻEGO NARODZENIA 2022! Kiedyś wysyłane milionami, listonosze wówczas mieli pełne ręce pracy! Obecnie królują kartki przez telefon.

📢 Życzenia na BOŻE NARODZENIE 2022! Są tu wierszyki religijne, śmieszne, poważne... Pobierz i wyślij koniecznie swoim bliskim!!

Święta w pełni! W ferworze świątecznych zakupów i przygotowań wysłanie życzeń najbliższym... może umknąć! Kiedyś te wysyłane były na kartkach pocztowych - wówczas listonosze mieli mnóstwo pracy. Teraz królują jednak życzenia świąteczne wysyłane telefonami. Jeżeli nie macie na nie pomysłu, to publikujemy poniżej zarówno krótkie, śmieszne wierszyki, jak i bardziej poważne i tradycyjne życzenia. Daj znać swoim bliskim, że o nich pamiętasz! Wyślij życzenia!

📢 Ela Stróżyńska, finalistka programu MasterChef z województwa lubuskiego dzieli się przepisami na święta Bożego Narodzenia 2022

Ela Stróżyńska, finalistka 11. sezonu kulinarnego programu MasterChef Polska z województwa lubuskiego, dzieli się przepisami na święta Bożego Narodzenia 2022. Oto świąteczne przysmaki mieszkanki Grochowa spod Gubina.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.12.2022: 18.12-24.12.2022 Szczekociny: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Szczekocinach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto najpiękniejsze nastolatki w Polsce! Finał Polska Miss 2022 już za nami - zobacz zdjęcia finalistek

Poznaliśmy najpiękniejszą nastolatkę w kraju - z nami finał konkursu Polska Miss Nastolatek 2022! Uroczyste gale odbyły się w dniach 17-18. grudnia w Arche Hotel Krakowska w Warszawie. Było o co walczyć, ponieważ łączna pula nagród w obu konkursach przekroczyła ponad 300 tyś złotych.

📢 Życzenia firmowe na Boże Narodzenie 2022. Oficjalne dla pracowników, szefa i klientów na Teams, Skype, e-Mail

Życzenia firmowe na Boże Narodzenie 2022 dla pracowników, szefa, czy klientów. Życzenia świąteczne najczęściej składamy rodzinie i przyjaciołom, ale nie powinniśmy zapominać o kolegach i koleżankach z pracy, o szefie i własnych pracownikach. Na tę okazję sprawdzą się firmowe życzenia na Boże Narodzenie, które różnią się od tych tradycyjnych czy zabawnych wierszyków jakie wysyłamy bliskim. W życzeniach firmowych najczęściej nawiązujemy do sukcesów zawodowych czy ogólnej sytuacji firmy.

📢 Azerbejdżan, atrakcje. Co zobaczyć w „Krainie Ognia”? Najważniejsze informacje: wiza, atrakcje, pamiątki

Kraje regionu Kaukazu to dla wielu z nas, zupełnie niesłusznie, wciąż nieodkryte lądy. Jednym z nich jest Azerbejdżan, w którym mimo europejskich podobieństw poczujecie powiew prawdziwego orientu. Słynące ze złóż gazu i ropy naftowej państwo prężnie się rozwija, a jego stolica – Baku, to jedna z najładniejszych metropolii tamtej części świata. Co warto zobaczyć w „Krainie Ognia”? W artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat wizy, atrakcji turystycznych i pamiątek, które warto przywieźć z podróży.

📢 Karta EKUZ na Okęciu – teraz wyrobicie ją w kilka minut. „Specjalny punkt, w którym taką kartę będzie można szybko wyrobić”

Zniesienie obostrzeń pandemicznych tchnęło nowe życie w turystykę, co widać na lotniskach w całej Polsce. Niestety, w ferworze przygotowań do wyjazdu często zapominamy o ubezpieczeniu zdrowotnym na czas podróży. Na pasażerów warszawskiego Lotniska Chopina czeka jednak duże ułatwienie, bo kartę EKUZ wyrobią teraz także na Okęciu – i to w kilka minut. Gdzie znajduje się punkt?

📢 Śledzie na Wigilię. Oto 7 polecanych przepisów ze śledziami na święta Bożego Narodzenia. Twoi bliscy będą zachwyceni

Śledzie w śmietanie, śledzie po kaszubsku czy sałatka śledziowa z jajkiem - to tylko niektóre z naszych propozycji na pyszne dania ze śledziem na Boże Narodzenie. Podpowiadamy, jak je szybko przygotować i jak podać, by pięknie prezentowały się na świątecznym stole. Oto lista 7 sprawdzonych przepisów na śledzie na Wigilię.

📢 TOP 9 muzeów zabawek. Idealna atrakcja na weekend z dzieckiem! Gdzie można oglądać kolekcje i ile kosztują bilety?

Szukacie pomysłu na pełen wrażeń weekend z dzieckiem? Muzeum zabawek to idealna atrakcja: dla dzieci stanowi przygodę i ekscytującą wyprawę do świata zabawy, dla dorosłych jest pełną nostalgii podróżą w czasy dzieciństwa. Gdzie w Polsce można znaleźć muzea zabawek? Jakie atrakcje skrywają, ile kosztują bilety? Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy TOP 9 muzeów zabawek w Polsce.

📢 TOP 10 najładniejszych lodowisk w Polsce. Tafle z widokiem na Bałtyk, Tatry i zachwycające światła miast – gdzie je znaleźć?

Zima to idealny czas na odkopanie nart, snowboardów i… łyżew. Te ostatnie mogą posłużyć nam nie tylko podczas wyjazdu w góry – w wielu miastach otwarto przecież lodowiska, po których można w sezonie ślizgać się do woli. Na łyżwiarskiej mapie Polski istnieją jednak miejsca bardzo wyjątkowe. Ich atmosfera zachwyca, inspiruje i zaprasza do powrotu… Oto TOP 10 najładniejszych lodowisk w Polsce. Gdzie znaleźć nietuzinkowe tafle, m.in. z widokiem na Bałtyk, Tatry i zachwycające światła miast?

📢 Polka współpracowała m.in. z CD Projekt, Netflix, Riot Games, a możesz jej nie znać. Kim jest Wønder?

Czasami możemy nie zdawać sobie sprawy, że ktoś z naszych rodaków zdobywa międzynarodową popularność. Przykładem jest Carolin Mrugała znana jako Wønder. Jeśli o niej nie słyszeliście, to warto to nadrobić, bo jej kariera dopiero nabiera tempa. Artystka ma na swoim kocie współprace m.in. z twórcami LoL i Wiedźmina.

📢 Czemu drogowcy w Zawierciu i powiecie nie nadążają?

Mieszkańcy Zawiercia i powiatu często narzekają na stan dróg w trakcie trwania zimy, a szczególnie podczas intensywnych opadów śniegu. Za ich stan odpowiedzialnych jest kilka podmiotów, w zależności od rodzaju drogi. Na trenie Zawiercia występują drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne, za których stan odpowiedzialny jest inny zarządca. Miasto Zawiercie w Akcji Zima ma 209 km dróg do utrzymania. Za ich odśnieżanie w zimę odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zawierciu. Za drogi krajowe odpowiedzialna jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, w Zawierciu to DK 78. Za drogi powiatowe i wojewódzkie odpowiedzialne jest Centrum Usług Wspólnych w Zawierciu, które ma do odśnieżenia prawie 500 km dróg. Poprosiliśmy o komentarz przedstawicieli PUK i CUW w Zawierciu o komentarz odnośnie ich pracy w Akcji Zima.

📢 Przejazd na czerwonym świetle. W tych miejscach fotoradar zrobi zdjęcie. Lista lokalizacji

Jednym z najpoważniejszych wykroczeń drogowych jest przejazd na czerwonym świetle. Kierowcy, którzy nie zatrzymają się na jego widok są wysoko karani, nie bez powodu. To zachowanie niezwykle niebezpieczne i może mieć tragiczne skutki. Na niektórych skrzyżowaniach z sygnalizatorem świetlnym przejazdów pilnują specjalne urządzenia.

📢 Jaka jest sytuacja na rynku mieszkaniowym, czyli nasz cykl debat o nieruchomościach

Rynek mieszkaniowy to aspekt dotyczący każdego. Jaka aktualnie panuje w nim sytuacja? Kiedy najlepiej inwestować w nieruchomości? Co w planach mają deweloperzy? Na wszystkie pytania dotyczące nieruchomości postaramy się odpowiedzieć w cyklu debat z ekspertami.

📢 Ubezpieczenie OC. Nie wykupiłeś polisy OC? Możesz mieć duże kłopoty

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego poruszającego się po polskich drogach powinien posiadać wykupione obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (dalej OC). To ubezpieczenie OC chroni osoby, które zostały poszkodowane w wypadkach drogowych. To właśnie z OC ofiara wypadku może uzyskać od towarzystwa ubezpieczeniowego odpowiednie do poniesionej szkody roszczenia w postaci odszkodowania za poniesione straty czy zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Co jednak wtedy, kiedy pojazd, którym jechał kierowca nie posiada wykupionego OC?

📢 Producent muzyczny BIØS wyjawił uczniom szkoły podstawowej tajniki swojej pracy

Różnica pomiędzy mikrofonem dynamicznym a pojemnościowym, sekrety produkcji muzycznej oraz tworzenie utworów przy pomocy owoców. Tego wszystkiego w praktyce mogli nauczyć się uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudzińcu w trakcie warsztatów prowadzonych przez producenta muzycznego i realizatora dźwięku Jakuba Mokrzysiaka, znanego pod pseudonimem BIØS.

📢 Kulig za samochodem. Jaki można dostać mandat?

Kierowca samochodu, ciągnika bądź quada za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, jeśli ciągnie za pojazdem sanki po drogach publicznych, może zostać ukarany mandatem. Takie praktyki są niezgodne z przepisami ruchu drogowego.

📢 Najlepsze lotniska w Polsce. Gdańsk triumfuje, kto jeszcze trafił na podium? TOP 5 polskich portów lotniczych

Nowy ranking wskazuje, które polskie lotniska okazały się najlepsze w 2022 r. TOP 5 krajowych portów lotniczych otwiera Gdańsk i jego lotnisko im. Lecha Wałęsy, ale wcale nie ono jest najwyżej oceniane przez pasażerów czy najbardziej punktualne. Jakie jeszcze polskie lotniska znalazły się w rankingu? Jak wygląda ranking najlepszych krajowych linii lotniczych? Jak polskie lotniska i przewoźnicy wypadają na tle całego świata? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami nowego rankingu

📢 Volkswagen Golf 1.4 TSI eHybrid 204 KM. Test, wrażenia z jazdy, zużycie paliwa, ceny i wyposażenie

Coraz częściej mówi się, że hybrydy plug-in są tylko półśrodkiem i tymczasowym lekarstwem nie tylko na obawy kierowców przed pełną elektryfikacją, ale przede wszystkim na coraz surowsze normy emisji spalin. Taki napęd sprawdzi się również w konkretnych przypadkach i żeby go docenić, należy spełnić kilka warunków. Ale czy poza konkretnymi przypadkami hybrydy plug-in są bezsensowne? Sprawdziłem to przy okazji testu Volkswagena Golfa z napędem 1.4 TSI eHybrid o mocy 204 KM.

📢 Nowy podatek turystyczny uderzy w podróżników w 2023 r. Gdzie zostaną wprowadzone opłaty? Turcja, Tajlandia, Norwegia i inne kraje

W 2023 r. kolejne kraje zamierzają wprowadzić podatek turystyczny. Ile wyniosą dodatkowe opłaty i gdzie dokładnie zostaną wprowadzone? Dlaczego na opodatkowanie turystów zdecydowała się Norwegia? W których krajach już teraz trzeba dodatkowo płacić za usługi turystyczne i gdzie podatek turystyczny wynosi aż 250 dolarów dziennie? Odpowiedzi najdziecie poniżej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na szczekociny.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie